Filmai. The Shining.

Kaip žinia, nesu kino gurmanė. Kino kritikė tuo labiau. Apskritai, apie filmus beveik nieko neišmanau, o ir kino teatre esu buvusi seniai seniai.  Bet kaip ir visi mirtingieji karts nuo karto pasižiūriu  filmą. Tai nutinka kokius tris kartus per metus. Tada rinkimasis būna laaabai ilgas ir nuobodus, visus kino gurmanus kamantinėju ir prašau rekomendacijų, nes kažkaip vis nesugebu išsirinkti įdomaus filmo. Bet gal čia kaltas mano subtilus skonis.

Pastarosiomis savaitėmis teko matyti keletą filmų: porą Woody Allen‘ o ir Stanley Kubrick‘ o „Švytėjimas“. Pagalvojau, kad tokių grandų filmų nepažiūrėti yra juodžiausia dėmė gyvenime.

Švytėjimas“ (The Shining) paliko didžiausią įspūdį. Siaubiakas. Nekenčiu siaubo filmų, bet šis sužavėjo. Kompetetingi žiūrėtojai jį vadina tobulu siaubo filmu. Tos emocijos, per visą filmą tvyranti įtampa prikaustė mano dėmesį, kas nutinka labai retai. Prisipažinsiu, esu viena iš tų filmų žiūrėtojų, kuri sugeba dirbti dar kitus darbus per filmą. Kažkaip tai laiko gaila, tai dar kas… Damn. Šįkart nieko daugiau neveikiau tik  žiūrėjau. Buvo momentų žiūrint „Švytėjimą“, kai per kūną nubėgdavo šiurpuliukas. Bet tikrai ne dėl kraupių vaizdų: kraujo, kirvių, lavonų, haliucinacijų ir etc.  Viską daro įtampa, emocinis spaudimas. Emociškai tai velniškai sunkus filmas.  Labai patiko filmo soundtrack‘ as, į ką dažnai  net neatkreipiu dėmesio. Čia muzika tik sustiprina emocijas, paryškina  įtampą. Pripažinsiu, filmo pabaiga nuspėjama, beveik laiminga, bet tik iš dalies. Žiūrėdama filmą įsivaizdavau, kad truputį kitaip baigsis, bet gerai ir taip.

Taigi, panašu, kad greitu laiku griebsiu skaityti „Prisukamą apelsiną“ ir tada žiūrėsiu jo ekranizaciją. Laukiu nesulaukiu.

Įtariu, kad tuoj pradės patikti siaubas ir pono Kubrick’ o filmai…

10 responses to “Filmai. The Shining.

 1. makaliūzė 13 sausio, 2010 16:01

  geras geras Kubrikas! užskaitau

 2. skrendu 2 vasario, 2010 18:46

  eeehey!!! 100% tau pritariu!!! shining’a galima ziureti ir ziureti! tikra klasika! pastebejau tendencija,kad shining’as visad “sueina“ net siaubeku nemegejams! 😀

 3. mantozauras 8 vasario, 2010 16:45

  Kubrikavičius yra awesome!Man vistiek jo prisukamas apelsinas yra the best. Jau toooookia nuotaika sukurta, kad gali žmogus į depresiją panirt vien nuo konteksto ir detalių….

 4. linaskranauskas 10 vasario, 2010 00:53

  tai kad čia joks siaubakas, o tiesiog tikras Menas 😉 o kaip patiko Apelsinas?

 5. Pashke 21 vasario, 2011 00:32

  Katik paziurejau Shining’a ir atejau iskart cia 😀 As ir nemegstu siaubeku, bet sitas labai demesi sukauste, buvo labai idomus ir tikrai siurpus. Smarkus. Savo balu sistemoj siam duociau 10/10! Nors pabaigoje gal ir truko kazko.. Bet whatever, smulkmena 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: